Szukaj

Kalendarz

  Lipiec 2018
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

ak działają systemy CMS?

ak działają systemy CMS?
Podstawowe zadania, jakie spełniają systemy CMS to oddzielanie informacji, jakie użytkownik chce zawrzeć na swojej stronie internatowej od samego wyglądu strony. Dzięki temu istnieje możliwość bardzo sprawnego i wygodnego tworzenia strony internetowej. Systemy CMS nie narzucają osobie tworzącej stronę internetową wyglądu i układu kompozycyjnego strony, użytkownik, który tworzy sobie stronę www sam decyduje o tym jak ona ma wyglądać. Każdy człowiek, którzy tworzy stronę może skorzystać z dowolnie wybranego gotowego szablonu specjalnie przygotowanego dla osób, dla których grafika komputerowa i tworzenie strony internetowych jest czarną magią. Jednakże aby uzyskać dostęp do CMS, musisz najczęściej sporo najpierw zapłacić. To wszystko sprawia, że systemy CMS poprawiają jakość pracy nad tworzeniem własnej strony internetowej. W ostatnich latach można zaobserwować znaczne rozszerzanie się popularności systemów CMS w naszym kraju, systemy te znacznie ewoluowały, udostępniają coraz lepsze możliwości dla przeciętnych użytkowników. Systemy CMS oparte są na językach służących tworzeniu skryptów, są także oparta na tradycyjnych bazach danych. Dlatego właśnie tworzenie stron internatowych za pośrednictwem tych systemów jest proste i jest w stanie poradzić sobie z tym każdy użytkownik. Jeśli chcesz aktualizować strony internetowe za pośrednictwem systemów CMS, możesz korzystać z protokołów FTP. W systemach rozbudowywane są techniki służące obróbce dokumentów. Jeśli chcesz zacząć działać w systemie CMS, musisz przygotować się na to, że systemy CMS napisane są najczęściej w językach dynamicznych, takich jak Python, ASP, PHP, dlatego warto znać podstawowych tych języków. Istnieje kilka rodzajów systemów CMS. Jednym z ciekawszych jest Content management frameworks, który stanowi tak jakby cały kompleks klas, które są wymagane aby można było zbudować system klasy CMS. Jest to bardzo kosztowna wersja systemu CMS i wydaje się, że tradycyjna grafika komputerowa i wpisywanie teksty na stronę tradycyjnym sposobem jest tańsze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.