Szukaj

Kalendarz

  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Czy tworzenie stron www to dochodowy interes?

Nie ulega wątpliwości, że niejedna osoba, która zna się na takich rzeczach jak tworzenie stron www czy konfiguracji usług typu hostingi albo też serwery, marzyła o tym, aby móc pracować zdalnie, w domowym zaciszu i robiąc coś, co pokrywa się z pasją albo hobby. Jednak tworzenie stron www może być pracą zarówno bardzo dochodową jak i dość średnią płatną, wystarczającą jedynie na bieżące wydatki. Skąd bierze się taka różnica? Wszystko zależy głównie od dwóch rzeczy: pierwszą z nich jest nasze portfolio – jeżeli prezentuje się ono względnie słabo, ciężko nam będzie pozyskać poważnych klientów, posiadających możliwości zagospodarowania sporej zapłaty za tego rodzaju usługę. Pozostaje więc praca nad mniejszymi projektami w nadziei, że kiedyś będziemy mogli pochwalić się wieloma dokonaniami. Drugą jest wyróżnianie się umiejętnościami na tle wielu innych konkurencyjnych firm i osób, które działają w obrębie tej samej branży – musimy wymyślić taki biznesplan na tworzenie stron www, który od razu zostanie dostrzeżony przez potencjalnego zleceniodawcę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.