Szukaj

Kalendarz

  Lipiec 2018
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Czym jest serwer?

image Funkcjonowanie systemów informatycznych, w tym sieci internetowej, opiera się na dysponowaniu nośnikami informacji, ukrytymi w plikach cyfrowych. Użytkownicy Internetu zyskują do nich dostęp dzięki pracy serwerów. Pod nazwą serwera kryje się zarówno program, jak też konkretne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i udostępnianie plików. Rolę serwera może odgrywać nawet niepozorny komputer – każdy, który na swojej karcie pamięci przechowuje konkretne dane i posiada połączenie z siecią informatyczną, by móc zaprezentować i udostępnić te dane innym komputerom. Istotne jest jednak to, by rolę serwera pełniła maszyna przystosowana do stałej i wydajnej pracy, tak by dostęp do pożądanych plików był jak najmniej ograniczony. Dane oferowane przez konkretny serwer mogą być bowiem następnie odbierane przez takiego użytkownika, który korzysta ze specjalnie skonfigurowanego urządzenia elektronicznego, posiadającego dobre połączenie z serwerem. Zaś cechą wyróżniającą sieć internetową jest jej stała dyspozycyjność, to że jest dla użytkowników źródłem stale dostępnych informacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.