Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Dbaj o stronę

Wiele osób uważa, że skoro posiada już swoją stronę w sieci, to nie musi nic robić, a zainteresowani internauci zjawią się sami. Prawda jest jednak taka, że o stronę należy dbać, należy ją regularnie udoskonalać. Kiedy wszystko idzie z naszym planem i mamy możliwość ku temu, żeby zauważać rosnące zainteresowanie, większą liczbę odwiedzin strony, to warto dbać przede wszystkim o jej płynność, o odpowiednio szybkie ładowanie stron. Zdecydowanie hosting i serwery to coś, o co powinniśmy dbać szczególnie. Internauci bowiem odwiedzają nie tylko takie strony, jakie są odpowiednie merytorycznie, ale także takie, jakie to nie sprawiają większych problemów, bo jakich przyjemnie się porusza. Naprawdę powinniśmy o to dbać tak samo jak o to, żeby reklamy na stronie nie były nachalne i nieodpowiednio umieszczone. Jest to drobiazg, aczkolwiek dla internauty jest to naprawdę ważne. Wiele stron traci w jego oczach na tym, że stosuje nieprzyjazne reklamy, jakie trudno jest wyłączyć czy zasłaniają one tekst.

Możliwość komentowania jest wyłączona.