Szukaj

Kalendarz

  Lipiec 2018
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Grafik komputerowy.

Odpowiedzenie na pytanie „Kim jest grafik komputerowy” jest raczej nie możliwe jednym zdaniem. Jest to zawód, który jest bardzo wszechstronny i sprawdza się w wielu branżach, dlatego też graficy nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi usługami. Taka sytuacji sprawia, że bardzo często dochodzi do tego, że sam grafik wybiera dla kogo będzie pracował i za jaką stawkę. Niewiele jest takich zawodów, których przedstawiciele mogą sobie pozwolić na takie zachowanie, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy praca jest na wagę złota. Graficy rozchwytywani są z kilku powodów.

Pierwszym z nich jest to, że w ostatnich dziesięciu latach jeszcze bardziej wzrosła rola mediów w życiu codziennym wielu ludzi. Nie mowa tutaj o telwizji, która w polskich domach jest znana od kilkudziesięciu lat, ale o internecie, który zadomowił się u nas na dobre od około dekady. By w nim zaistnieć trzeba przekonać do siebie internautę, który w czasie przegladania sieci spotyka się z różnego rodzaju stronami. Tylko ta, któa jest doskonale przygotowana pod względem graficznym jest w stanie przyciągnąć jego uwagę na dłużej niż kilkanaście sekund. Tutaj zaczyna się rolą grafika, którego zadaniem jest przygotowanie odpowiedniej oprawy graficznej. Praca grafika można być wykorzystywana na wiele sposobów. W ostatnich latach wiele na jego umiejętnościach zyskuje szeroko pojęta branża reklamowa. Graficy komputerowi nie znajdują zatrudnienia jedynie w firmach zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Teraz również są oni cenionymi specjalistami przez agencje reklamowe. Od ich wizji często zależy kształt przeprowadzanej kompanii reklamowej. By być dobrym grafikiem trzeba posiadać kilka cech. Na pewno trzeba mieć w tym fachu poczucie estetyki. Dla niektórych ludzi grafika komputerowa ma więcej wspólnego ze sztukami pięknymi niż z informatyką, której jest gałęzią. Umiejętności komputerowe są jednak tak samo potrzebne jak poczucie smaku. Bez znajomości wszystkich najpopularniejszych programów graficznych nie można stworzyć ciekawego projektu.

4 odpowiedzi na „Grafik komputerowy.

Dodaj komentarz