Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Hosting odpowiedni dla twoich potrzeb

Wiele osób decyduje się na to, żeby stworzyć swoją stronę www. Jak najbardziej może się na to zdecydować każdy, niezależnie od tematyki strony i od swoich zamiarów z nią związanych. Prawda jest jednak taka, że z czasem dzięki naszym staraniom strona staje się bardziej popularna, my mamy większe potrzeby, a także więcej wymagamy. Dlatego też koniecznie po pewnym czasie musimy zadbać o to, żeby nasza strona odpowiednio się rozwijała. Rozumie się przez to nie tylko kwestie merytoryczne czy wizualne, ale ważny jest na przykład hosting. Ten darmowy bez wątpienia nie będzie nam wystarczał. Wiele osób bez wątpienia obawia się, że będzie musiała decydować się na coś, czego nie potrzebuje czy coś, czego nie zużyje w zupełności. Na szczęście firmy oferujące hosting są w stanie naprawdę bardzo dopasować się do naszych potrzeb. Jak najbardziej możemy także skonsultować się i poprosić o poradę i dobranie czegoś odpowiedniego. Zawsze warto także porównywać oferty i ceny, a także sprawdzać opinie na temat firm.

Możliwość komentowania jest wyłączona.