Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Jak sobie skonfigurować

image Prowadzimy jakąś działalność lub mamy ciekawe zainteresowania. Chcemy wymieniać doświadczenie zresztą świata za pomocą sieci internet. W tym celu tworzymy swoją stronę internetową. Ale na tym nie koniec. Pozostaje nam jeszcze wynająć hosting i porobić parę innych rzeczy. Tak aby wszystko grało. Hosting to wynajęty dla nas wolny kawałek sieci internetowej. Ale chcemy wymieniać dane z innymi użytkownikami. Tak więc nie obejdzie się bez odpowiedniego transferu. Tutaj trzeba się z czymś liczyć. Jest ośmiu internautów, którym przesyłamy plik o wielkości 20 MB. Czyli jest to razem 160 MB. Jaki więc transfer wybrać. Jeżeli prowadzimy zwykłą stronę internetową to nie powinniśmy przekroczyć 20 GB w ciągu miesiąca. Oczywiście lepiej ustalić jakiś margines. Dlatego lepiej zarezerwować sobie 40 GB transferu. Pamiętajmy, że jeśli przekroczymy limit to będziemy musieli zapłacić karę. A chcemy płacić tylko za hosting. Czyż to nie prawda? Dlatego czasem lepiej jest wziąć trochę więcej. Zwłaszcza, że nie wiemy do końca czego możemy się spodziewać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.