Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Jak wybierać przestrzeń w sieci

image Na pewno widziałeś gdzieś, jak grupa ludzi za pomocą internetu zmaga się przeciw sobie w jakiejś grze komputerowej. Rozrywki w trybie multiplayer przez sieć internet. Tak, tak. Można grać z kimś, kto jest za granicą. I tak możemy próbować zastrzelić sterowanego przez żywego człowieka przeciwnika w wirtualnych zmaganiach. A to wszystko za pomocą potężnych serwerów. Mówiąc serwer mamy na myśli potężny komputer, który pomoże nam zmagać się z drugim graczem znajdującym się na drugim końcu globu. Oczywiście serwer musi mieć odpowiednie parametry, aby umożliwić taką rozrywkę. Przecież nie chcemy, aby gra się nagle przerwała. Albo coś się zacięło. Serwer powinien mieć odpowiednią moc obliczeniową, potężne zasoby pamięci oraz potężny transfer danych. Oczywiście na tym nie koniec. Podobnie rzecz się ma z grami online. Taką grę musi obsługiwać potężny serwer. Oto co nam umożliwia współczesna technologia. Potężny serwer i internet to coś, dzięki czemu możliwa jest rozgrywka z kimś, kto się znajduje wiele kilometrów od nas. Mamy ochotę wynająć hosting. Powody są przeróżne. Chcemy założyć firmę, zespół, stronę poświęconą jakiejś tematyce itp. Przeglądamy więc całą masę ofert, zwracamy przy tym uwagę na przeróżne parametry, ceny itp. Parametry te to przede wszystkim transfer, pojemność, uptime itp.
Ale warto też zwrócić uwagę na inne aspekty. Co jeśli osiągniemy limit przestrzeni dyskowej? To samo z transferem. Co jeśli się nam on skończy? Wówczas prowadzona przez nas strona internetowa powinna się wyłączyć. A dlaczego to takie ważne? Dlatego, że w przeciwnym wypadku będziemy musieli płacić karę. A to nam przecież popsuje humor. Dlatego trzeba uważnie wszystko sprawdzić zanim wynajmie się określony hosting. Limity najlepiej ustalać takie, abyśmy ich nie przekroczyli. Brzmi banalnie. Ale trzeba tak dobierać, żeby nie przepłacać i jednocześnie mieć odpowiednie limity. Takie, które zaspokoją nasze potrzeby. Warto też się przyjrzeć firmie, która ma nam wynajmować hosting. Większe doświadczenie i profesjonalizm to dobre oznaki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.