Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Jakich błędów unikać przy tworzeniu strony?

Z całą pewnością wielu z nas chciałoby zaistnieć w sieci, założyć swoją stronę www. Zdecydowanie daje nam to wiele możliwości, mamy szansę na znacznie większy i szerszy odbiór. Prawda jest taka, że z początku jednak wydaje się to proste, aczkolwiek w trakcie tworzenia strony możemy natknąć się na wiele problemów. Naprawdę nietrudno jest popełnić błąd, nietrudno jest wykonać nieodpowiedni krok. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem działań, warto byłoby dobrze zorientować się nie tylko w tym, jak dokładnie postępować, ale także w błędach, na jakie możemy niechcący się natknąć. Dzięki temu dowiemy się, jak możemy je rozwiązać i nie będzie nam potrzebna pomoc żadnych fachowców, na czym bez wątpienia bardzo nam zależy. Gdzie jednak szukać takich informacji? W sieci znajduje się naprawdę wiele forów, na jakich poruszane są tego rodzaju tematy. Warto je prześledzić, a znacznie ułatwi i usprawni to naszą pracę. Bez wątpienia będziemy bardzo zadowoleni z uzyskanego efektu i będziemy z siebie dumni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.