Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Polecenie hostingu

Będąc w sytuacji, kiedy mamy do wyboru zbyt wiele opcji i ofert, często sami jesteśmy zdezorientowani i nie wiemy, co robić. Bez wątpienia dbając o naszą stronę www staramy się, żeby niczego jej nie zabrakło i staramy się nie dopuścić do różnych przykrych sytuacji. Zdecydowanie hosting jest niesamowicie ważny nie tylko dla naszej wygody, ale także dla wygody internautów. Dlatego też powinniśmy zdecydować się na coś odpowiedniego. Wiadomo, że porównanie ze sobą wszystkich ofert może być problematyczne. Dlatego też jak najbardziej warto poszukać polecanego hostingu. Zdecydowanie na forach internetowych taki temat przewinął się już wiele razy. Warto byłoby prześledzić wątki, a na nich będziemy mogli dowiedzieć się, jakie dany hosting ma wady i dla kogo będzie odpowiednia dana opcja. Dzięki temu zdecydowanie naprawdę dobrą decyzję podejmiemy i tym samym nie będziemy obawiać się co do tego, że przepłacimy czy będziemy niezadowoleni ze współpracy z daną firmą. Zajmie nam to chwilę, a zaoszczędzimy wiele pieniędzy i wiele nerwów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.