Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Spełniaj oczekiwania internautów

image Nietrudno zauważyć, w jak szybkim tempie postępuje rozwój Internetu. Mamy coraz więcej opcji, możliwości, udogodnień. Nietrudno się domyślić, że internautom zależy na tym, żeby także na ich ulubionych stronach ciągle coś się zmieniało, żeby były one sukcesywnie polepszane. Warto spełniać ich oczekiwania i samemu dążyć do tego, żeby nasza strona była coraz bardziej profesjonalna. Wiadomo, że kiedy strona się rozwija, cieszy się większym zainteresowaniem, to konieczne jest dbanie nie tylko o jej wygląd, ale także o szybkość ładowania strony, o wygodę. Dobrym pomysłem byłoby także podążanie za duchem czasu i zamieszczenie na witrynie różnych aplikacji czy dbanie o aktywność na serwisach społecznościowych. Zdecydowanie posiadanie strony www jest niesamowicie ważne i wręcz kluczowe, aczkolwiek wielu internautów o wiele częściej będzie odwiedzało nasze profile na wspomnianych serwisach. W swoich działaniach warto nie tylko inspirować się tym, co dzieje się na innych stronach, ale także myśleć, co nam by odpowiadało i jakie ulepszenia nam, będąc na miejscu internautów, odpowiadały.

Możliwość komentowania jest wyłączona.