Szukaj

Kalendarz

  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Stosowanie systemów CMS.

Internet w obecnych czasach uchodzi za najbardziej perspektywiczne mediów jakie tylko jest dostępne dla przeciętnych ludzi. Obecnym w nim może być praktycznie każdy, kto jest do niego podłączony. Posiadanie własnej strony internetowej zawsze jest dobrym pomysłem, który może przyczynić się do wzrostu zainteresowania naszymi usługami lub produktami lub też może nam posłużyć jako miejsce wyrażania swoich opinii na blogach. Wszystkie te osoby, które chcą prowadzić działalność w internecie systemy CMS okażą się niezwykle przydatne. CMS to nic innego jak systemy odpowiedzialne za zarządzanie treścią.

Umożliwiają one pracowanie na wielu stronach różnego typu. Nie ma znaczenia czy chodzi o proste serwisy czy też wymagające większej wiedzy sklepy internetowe czy portale informacyjne. Jeśli chodzi o CMS-y mają one kilka zalet, które sprawiły, że są one powszechnie używane. Pierwsza z nich to łatwość w obsłudze. Dzięki nim mamy możliwość zarządzania stronami na włąsną rękę. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ nie trzeba wtedy korzystać z usług specjalistów, którzy jak powszechnie wiadomo są drogimi fachowcami. Działanie na takich systemach w gruncie rzeczy sprowadza się do wprowadzania i formatowania treści. Do tego celu służy przeglądarka internetowa. Systemy te pozwalają szybko uniezależnić się od firm, które zajmują się tworzeniem stron internetowych. Systemy CMS możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym jest open source, który skupia wokół siebie darmowe systemy, które mają otwarte kody. Drugim rodzajem są systemy autorskie. Za korzystanie z nich trzeba już płacić, ponieważ charakteryzują się one zamkniętym kodem źródłowym. Na początku swojej przygody z takimi skryptami lepiej skorzystać z tych darmowych aplikacji. Są one rozwijane przez tysiące programistów i dzięki temu jeżeli nie będziemy znali odpowiedzi na jakieś pytanie bez trudu znajdziemy je na specjalistycznych forach programistycznych. W przypadku mniej znanych systemów autorskich może się to okazać znacznie trudniejszym zadaniem.

Dodaj komentarz