Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Szukamy porad

image Tworzenie stron www co prawda może być niezłym orzechem do zgryzienia, aczkolwiek bez wątpienia przy odpowiednim zapale i chęciach, jak najbardziej jesteśmy w stanie sobie poradzić, czy też znaleźć odpowiednią osobę, jakiej to zadanie zlecimy. Bez wątpienia zależy nam na tym, żeby nasza strona była naprawdę dobra i żeby niczego jej nie brakowało. Kiedy jednak już uda nam się uzyskać gotową stronę www, nie możemy spoczywać na laurach. Jak najbardziej musimy ją regularnie udoskonalać. Wiadomo jednak, że nie każdy z nas doskonale zna się na nowinkach, na potrzebach internautów. Dlatego też warto szukać różnych porad, warto być w kontakcie z firmami zajmującymi się stronami www. Dzięki temu będziemy w stanie ulepszać naszą stronę i nie będziemy marnowali możliwości. Sprawi to także, że internauci z chęcią będą odwiedzali stronę, będą cieszyli się z ulepszeń i korzystali z nich. Najważniejsze jest to, żebyśmy stale byli na bieżąco, stale szukali informacji. Dzięki temu rozwojowi naszej strony nie będzie końca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.