Szukaj

Kalendarz

  Lipiec 2018
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Tworzenie i edytowanie stronek

Internet – wspaniałe odkrycie. Jest to coś, co niewątpliwie zbliża świat. Dzięki niemu możemy siedząc w Polsce komunikować się z kimś, kto przebywa w Australii. Ale to nie wszystko. Możemy mu przesyłać różnego rodzaju dane. Zdjęcia, teksty oraz wiele innych. A co jeśli chcemy podzielić się ze światem czymś, co będzie wymagało stałych odwiedzin u nas? W tym celu najmujemy firmy, których zajęciem jest tworzenie stron www. Stworzą nam oni stronę internetową, która będzie prezentować światu naszą działalność. Ponadto umożliwi nam ona komunikację ze światem zewnętrznym. Inni ludzie będą mogli wysyłać nam zapytania. Tworzenie stron www to coś, co może być biznesem, może być hobby. Możemy się tego uczyć w wolnych chwilach. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na firmy, dla których tworzenie stron www to główne źródło zarabiania pieniędzy. A jest to przecież pewien plus. Potem pozostaje nam tylko wynająć odpowiedni hosting i umieścić na nim naszą stronę internetową. Następnie śledzimy efekty naszych poczynań.

Możliwość komentowania jest wyłączona.