Szukaj

Kalendarz

  Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Tworzenie własnej strony internetowej.

Posiadanie własnej strony internetowej jest czymś, co mu się być obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa. Internet jest obecnie takim miejscem, gdzie w pierwszej kolejności szuka się informacji na temat danych usług. Tutaj także klienci poszukując zleceniodawców gotowych sprostać ich wymaganiom. Dlatego też posiadanie własnej strony jest warunkiem koniecznym. Kiedyś stworzenie strony internetowej trzeba było zlecać specjalistom. Koszt stworzenia porządnej strony internetowej to wydatek około tysiąca pięciuset złotych. Później dochodzą do tego koszty jej utrzymania. Jeżeli nie mamy pieniędzy na takie inwestycje możemy poświęcić trochę czasu i samodzielnie przygotować naszą stronę. Wymaga to znajomości kilku programów.

Na pewno podstawą do stworzenia prostej strony internetowej jest znajomość HTML oraz CSS. Jeżeli wiemy jak się nimi posługiwać stworzenie strony nie będzie już tak trudne jak to na początku myśleliśmy. Przebrnięcie przez te dwa współdziałające ze sobą programy jest jeszcze łatwiejsze z uwagi na to, że w internecie nie brakuje poradników oraz kursów, które przeprowadzą nas przez wszystkie tematy z nimi związane. Do stworzenia strony internetowej nie będziemy potrzebowali wielu drogich narzędzi. HTML oraz CSS są takimi narzędziami, które można używać w notatniku. Dla osób początkujących dużym ułatwieniem będzie skorzystanie ze specjalnych edytorów, które wiele naszych poleceń realizują automatycznie przyśpieszając tempo naszej pracy. Oczywiście HTML i kaskadowe arkusze stylów to nie jedyne programy, które są przydatne do stworzenia naszej strony internetowej. Skorzystać możemy jeszcze z kilku innych, bardziej zaawansowanych programów, które dają jeszcze większe możliwości. Posługiwanie się nimi wymagają jednak bardziej specjalistycznej wiedzy, ponieważ są to programy bardziej skomplikowane od HTML i CSS. Jeżeli zostaną dobrze wykorzystane przyniosą nam lepsze wyniki. Dzięki nim nasza strona będzie wyglądała jeszcze bardziej profesjonalnie.

3 odpowiedzi na „Tworzenie własnej strony internetowej.

Dodaj komentarz