Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Wersja mobilna

image Nie da się ukryć, że technologia rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Jeszcze nie tak dawno posiadaliśmy telefony, jakie służyły jedynie do dzwonienia, a obecnie są one naprawdę wielofunkcyjne. Co więcej, hitami mody są telefony o sporych ekranach. Dzięki ich posiadaniu mamy możliwość swobodnego przeglądania stron internetowych, swobodnego ich czytania. Musimy liczyć się z tym, że jeżeli jesteśmy w posiadaniu swojej strony www, to z pewnością spora część osób przegląda ją właśnie za pomocą telefonu komórkowego. Warto byłoby zadbać o takie osoby i sprawić, żeby było im wygodniej. Obecnie jak najbardziej można zdecydować się na takie rozwiązania, jakie odpowiednio dostosują wygląd strony do ekranu, sprawiając przy tym, że poruszanie się i przeglądanie będzie o wiele przyjemniejsze. Tym samym zdecydowanie nasi czytelnicy czy obserwatorzy z chęcią będą korzystali również z telefonów do przeglądania naszej strony. Bez wątpienia ta opcja sprawi także, że więcej osób będzie ją przeglądało.

Możliwość komentowania jest wyłączona.