Szukaj

Kalendarz

  Marzec 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

O Wordpressie

  Wordpress niewątpliwie jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie i nikt kto zna się na stronach internetowych, prowadzeniu bloga czy w inny sposób jest związany z biznesem zapewne nie jest tym zdziwiony. Popularność wordpressa wynika z kilku faktów. Pierwszym jest to że zazwyczaj na trochę lepszych serwerach jest dostępny z opcji automatycznej instalacji skryptów. Samo to powoduje że laicy w dziedzinie stron internetowych są w stanie samodzielnie zainstalować sobie tą aplikację dosłownie kilkom kliknięciami myszy. Samo to powoduje że wiele osób nie mających pojęcia o bazach mysql, ich zakładaniu i zarządzaniu decyduje się na używanie tego oprogramowania.
  Kolejnym elementem, który zdecydowanie przemawia za tą platformą jest łatwość konfiguracji, intuicyjny panel zarządzania oraz łatwość pisania nowych treści to wielkie zalety. Oprócz tego ma on wbudowane wiele funkcji, które umożliwią publikowanie np. kalendarza, sond czy integrowania naszej strony z popularnymi serwisami społecznościowymi. Inną wielką zaletą są tak zwane widgety. Jest to specjalny dodatek, który rozszerza możliwości naszej strony o różne funkcje. Popularne widgety są już domyślnie zainstalowane w wordpressie, jednak również dzięki popularności tego oprogramowania wielu twórców udostępnia za darmo różne dodatki do obsługi strony jak i jej uatrakcyjnienia czy rozbudowania funkcjonalności.

  No i oczywiście nie można zapomnieć o szablonach. To właśnie dostępność dużej ilości szablonów gwarantuje że mamy możliwość stworzyć sobie niemalże niepowtarzalną stronę internetową. Dzięki dużej ilości, kolorystyce jak i wielu dostępnym zdjęciom stworzymy swojego bloga, który będzie inny od wszystkich innych. Dodatkowo wraz z rozwojem i coraz nowszymi wersjami wordpressa również rosną możliwości, co przekłada się na coraz większą funkcjonalność dla użytkowników.

  Podsumowując zdecydowanie polecam to oprogramowanie zarówno dla całkowitych laików jak i dla bardziej doświadczonych twórców witryn. Z całą pewnością każdy będzie zadowolony.

Wtyczki społecznościowe

W biegiem czasu sieć internetowa funkcjonuje na różny sposób. Każda nowa opcja i moda ma swoje pięć minut, po czym następuje gwałtowna zmiana. Zdecydowanie obecnie naprawdę swój duży rozkwit przeżywają serwisy społecznościowe. Chyba każdy z nas ma na nich swój profil, śledzi wiele firm, jakich usług go interesują. Dlatego też, posiadając firmę, jak najbardziej warto byłoby zapewnić sobie tego rodzaju konta, żeby mieć o wiele większy zasięg. Co więcej, bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby zapewnienie odpowiednich wtyczek społecznościowych na naszej stronie www. Dzięki temu internauci o wiele wygodniej będą poruszać się po naszych stronach i zdecydowanie częściej będą śledzić nasze promocje, oferty czy będą na bieżąco z informacjami. Wtyczki społecznościowe to coś, na co decyduje się coraz więcej osób posiadających swoje strony www. Naprawdę nie warto decydować się, żeby odstawiać czy nie być na bieżąco. Internauci z pewnością to odczują i zauważą. Nie jest to trudne zadanie, a może bardzo nam pomóc.

Możliwość komentowania jest wyłączona.